800
۰
سرپرست فرمانداری سراوان:

تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش، گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت همگانی است

سرپرست فرمانداری سراوان گفت: تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش، گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت همگانی است که می‌توانند با تشکیلات منسجم و با بسیج توده‌های نقش‌آفرین، خیرین، بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای، تقویت مشارکت بین بخشی و مردمی نقشی ماندگار در توسعه شهرستان ایفا کنند.
تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش، گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت همگانی است
به گزارش پایگاه خبری شستون، مجتبی شجاعی در جلسه شورای آموزش‌و‌پرورش شهرستان بهره‌گیری ازمشارکت همه جانبه مردم در پیشبرد اهداف آموزش‌وپرورش را نشانه تحقق فرهنگ مشارکت همگانی دانست.

وی درخصوص تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش، اظهار کرد: قانون تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش مصوب ۲۶ دی‌ماه سال۱۳۷۲ مجلس شورای اسلامی که از مترقی‌ترین قوانین در حوزه آموزش‌وپرورش است، گامی مهم و ماندگار درعرصه فرهنگ‌سازی و مشارکت و بهره‌گیری از خردجمعی و عدم تمرکز و تصمیم‌گیری و بهره‌مندی از امکانات محلی و منطقه‌ای و نظارت مردم و مسئولین در آموزش‌وپرورش را فراهم آورده است.

سرپرست فرمانداری سراوان افزود: تشکیل شوراهای آموزش‌و‌پرورش، گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت همگانی است که می‌توانند با تشکیلات منسجم و با بسیج توده‌های نقش‌آفرین، خیرین، بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای، تقویت مشارکت بین بخشی و مردمی نقشی ماندگار در توسعه شهرستان ایفا کنند.

شجاعی ادامه داد: بدون تردید هدف از شکل‌گیری شوراهای آموزش‌و‌پرورش مشارکت همه اقشار و ارکان تصمیم‌گیر و فرهنگ‌ساز در امر مهم تعلیم و تربیت است. هر تحول و آینده ای برای کشور باید از مسیر مهم آموزش‌و‌پرورش رقم بخورد و تا زمانی که آموزش‌و‌پرورش به‌عنوان دغدغه در ذهن، فکر و رفتار همه نخبگان، تصمیم‌گیران، دانشگاهیان و مردم عادی تبدیل نشود، شاهد تحول در آموزش و پرورش نخواهیم بود.

سرپرست فرمانداری سراوان تأکید کرد: آموزش‌و‌پرورش به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب به‌عنوان کانون خلق دنیای آینده و سنگ بنای فرهنگ، سیاست، اقتصاد و جامعه به شمار می‌رود. شجاعی گفت: بدون تردید، رشد و توسعه نظام آموزش‌و‌پرورش در گرو اجرایی‌کردن اسناد بالا دستی به‌ویژه تحقق سند تحول بنیادین و عمل به بیانیه گام دوم انقلاب است. اگر قرار است تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی و در یک کلمه «تربیت تمام ساحتی» داشته باشیم، همگان باید پای کار باشند.

این مقام مسئول بیان کرد: توسعه رشته‌های هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کاردانش، اجرای طرح ارتقای سلامت و بهداشت دانش‌آموزان و اجرای طرح‌های دیپلماسی مهارتی و اردوهای پیشرفت، نتیجه بهره‌مندی از امکانات، ظرفیت‌های شورای آموزش‌و‌پرورش و مشارکت سایر دستگاه‌ها در جهت رفع چالش‌ها و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش باشد.

شجاعی گفت: همواره در تلاش باشیم با بهره‌مندی از اسناد بالا دستی و بیانیه گام دوم انقلاب در جهت برقراری عدالت تربیتی، آموزشی و محرومیت‌زدایی با افزایش امکانات جهت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در شهرستان گام برداریم‌.

انتهای خبر/
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 27534
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *