800
۰
در پی مطالبات مردمی؛

عامل خاموشی معابر سراوان در دام پلیس افتاد

فرمانده انتظامی سراوان از دستگیری یک سارق حرفه‌ای کابل برق در این شهرستان خبر داد.
عامل خاموشی معابر سراوان در دام پلیس افتاد
به گزارش پایگاه خبری شستون؛ روشنایی معابر همواره کی از مطالبات شهروندان از مسئولین بوده چرا که تاریکی معابر باعث شده تا رفت‌وآمد برای زنان و کودکان در تاریکی شب با مشکل مواجه شود.

اعتراض شهروندان و انتقاد به مسئولین در سایه‌کاهش روشنایی بولوارها، خیابان‌ها و کوچه‌ها بوده چرا که معتقد هستند تاریکی معابر باعث افزایش بزهکاری و سرقت خواهد شد و گاهی موجب ایجاد حوادث ترافیکی خواهد شد.

اما اگر نگاه گذرایی در شب به معابر سراوان صورت گیرد مشاهده می‌شود که در برخی از معابر اصلی که تردد بالا صورت می‌گیرد برخی از لامپ‌ها خاموش است که می‌تواند برای عابرین پیاده و زنان و کودکان خطرناک باشد.

سرقت  بیش از ۸۰ کیلومتر سیم در سراوان
در همین راستا سمیرا رحمانی مدیر برق شهرستان سراوان در گفتگو با شستون عمده دلیل خاموشی‌های سطح شهر را سرقت‌های متعدد کابل‌های برق عنوان کرد که طی سال گذشته در شهرستان سراوان بیش از ۸۰ کیلومتر سیم سرقت شده است.
 
 وی افزود: اداره برق در جلسات متعدد به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است که ضایعاتی‌های سطح شهر کنترل شوند تا از حجم سرقت‌ها کاسته شود، ما برای پیشگیری از این سرقت‌ها برنامه تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگهدار در سال جدید و استفاده از اسپیسرهای بین فازی را در دست اقدام داریم که کار اجرایی ما از نبوت جنوبی آغاز شده است، از شهروندان عزیز استدعا داریم در صورت مشاهده افراد مشکوک در اطراف شبکه سیمی و تجهیزات اداره برق با سامانه ۱۲۱ یا ۱۱۰ تماس حاصل فرمایند.
 
 به گفته رئیس اداره برق سراوان در سال گذشته حدود ۸۰ کیلومتر شبکه سیمی برق تبدیل به کابل خود نگه‌دار شده که هم‌زمان با پروژه تبدیل سیم به کابل خود نگه‌دار که در سال ۱۴۰۲ بالای ۳۵۰ پایه در سطح شهر اصلاح شده است.

دستگیری سارق کابل برق در سراوان
احمد آذر کیش فرمانده انتظامی سراوان گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل و سیم برق در شهرستان سراوان، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 وی افزود: مأموران کلانتری ۱۱ شهرستان با پیگیری سرنخ‌های موجود، موفق به شناسایی یک متهم در این سرقت‌ها شدند که سرانجام در یک عملیات پلیسی، سارق در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی سراوان با اشاره به اعتراف متهم به پنج فقره سرقت سیم و کابل از شهروندان خواست: با رعایت نکات امنیتی و توجه به هشدارهای انتظامی در صورت مشاهده موارد مشکوک با شماره‌گیری ۱۱۰ سریعاً موضوع را به پلیس اطلاع دهند.
 
انتهای خبر
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۴۶
کد مطلب: 27537
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *