800
۰
در راستای تحقق شعار سال صورت گرفت؛

جهش تولید در دیم‌زارهای سراوان

در سال ۱۴۰۳ و در راستای تحقق شعار سال هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سراوان تحت پوشش جهش تولید در دیم‌زارها قرار گرفت.
جهش تولید در دیم‌زارهای سراوان
به گزارش پایگاه خبری شستون؛ مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۳ را با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری کرده‌اند تا با مشارکت مردم در حوزه تولید رونق اقتصادی صورت گیرد و مردم حضور جدی‌تری در این زمینه داشته باشند.

یکی از قسمت‌هایی که مردم می‌توانند در آن نقش به سزایی در اقتصاد و تولید داشته باشند حوزه کشاورزی است که با تسهیل موانع و پشتیبانی ادارات مربوطه می‌توان تولید را افزایش داد.

جهاد کشاورزی سراوان نیز در این راستا به کمک کشاورزان شتافته و با حمایت از آنها در حال افزایش سطح تولید یا همان جهش تولید در دیم‌زارها است.

در حال حاضر با چتر حمایتی جهاد کشاورزی به‌منظور افزایش تولید و اشتغال با مشارکت مردم سطح زیر کشت دیم‌زارها در بخش مرزی بم پشت سراوان به هزار و ۱۰۰ هکتار رسیده که تلاش برای افزایش سطح زیر کشت دیم‌زارها با مشارکت اداره آموزش و ترویج سازمان جهاد کشاورزی در این خطه از کشور ادامه دارد.

لبیک مردم مرزنشین سراوان به ندای رهبر
ایرج رستم زهی مدیر جهاد کشاورزی سراوان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: باتوجه‌به بارش‌های اخیر هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع دیم شهرستان سراوان در بخش مرزی بم پشت و روستای گروگان زیر کشت دیم گندم رفته است.

وی افزود: این اقدام، اشتغال مستقیم برای روستاییان در بخش مرزی ایجاد کرده و هم از منابع آبی و خاکی حفاظت و سطح تولید در شهرستان نیز افزایش‌یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان ادامه داد: پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهت تولید در دیم‌زارها، کشاورزان مرزنشین شهرستان سراوان به ندای رهبر لبیک گفته و در عرصه تولید حضور یافتند.

رستم زهی تصریح کرد: علاوه بر اینکه محصولات گندم به‌صورت دیم در این منطقه کشت شده، جهاد کشاورزی به کمک اداره آموزش و ترویج سازمان جهاد کشاورزی بحث گیاهان دارویی از قبیل چای ترش و زیره را ترویج داده که امید است در آینده نزدیک بتوانیم در این قسمت نیز کارها را به سرانجام برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش بم پشت بیش از ۲۲۰ بندسار وجود دارد که ضخامت خاک آبرفتی بالای یک و نیم متر در هر خوشاب است که خود رطوبت خاک را حفظ و سطح عملکرد را افزایش می‌دهد امید است با کمک کشاورزی بتوانیم در ۱۴۰۳ در بخش بم پشت سطح زیر کشت دیم‌زار را به بالای ۳ هزار هکتار افزایش دهیم.

انتهای خبر/
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۸
کد مطلب: 27566
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *