800
۰
در راستای مطالبه مردمی صورت گرفت؛

عزم عمومی و جهادی برای پاکسازی محلات سراوان در قالب طرح کرامت

در راستای مطالبه مردمی مبنی بر جمع‌آوری نخاله‌ها و زباله‌های سطح شهر، عزم عمومی و جهادی برای پاکسازی محلات سراوان با همکاری قرارگاه معاونت اجتماعی سپاه شهرستانی سراوان شکل گرفت.
عزم عمومی و جهادی برای پاکسازی محلات سراوان در قالب طرح کرامت
به گزارش پایگاه خبری شستون، رهاسازی نخاله‌های ساختمانی و زباله‌ها در معابر و کوچه‌های سطح شهر سراوان علاوه بر اینکه تداعی‌کننده سیمای نازیبا برای شهر محسوب می‌شود گلایه‌مندی شهروندان را نیز به‌دنبال داشته است.

افزایش ساخت و ساز در شهرستان موجب شده تا در اقصی نقاط سطح شهر شاهد رهاسازی نخاله‌های ساختمانی باشیم که می‌تواند مشکلات زیست محیطی را به دنبال داشته باشد از این رو شهروندان خواستار جمع‌آوری آنها از سطح شهر شدند.

طبق پیگیری‌هایی که از طریق قرارگاه اجتماعی سپاه شهرستانی سراوان صورت گرفت عزم عمومی و جهادی برای پاکسازی محلات در قالب طرح کرامت با همکاری فرمانداری، شهرداری سراوان، شهرداری محمدی، محیط زیست و پایگاه‌های مقاومت بسیج شکل گرفت و این طرح چند روزیست که آغاز شده است.

مجتبی شجاعی فرماندار سراوان در‌ گفتگو با شستون بیان کرد: پیرو بازدید‌های صورت گرفته از محل جمعه بازار و سطح شهر، وضعیت نظافت و بهداشت، بهداشت عمومی و بهداشت محیط نامناسب ارزیابی شد و علی‌رغم تلاش‌های خوبی که توسط شهردار در حال انجام است اما نخاله‌های ساختمانی سالیان سال است که در معابر شهری رها شده و رسیدگی جهت جمع‌آوری آن صورت نگرفته است.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت خیرین و توان گروه‌های جهادی قرارگاه اجتماعی سپاه شهرستان و با همکاری شهرداری سراوان، شهرداری محمدی و محیط زیست عزم جدی برای پاکسازی معابر و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی شکل گرفت که در حال انجام است‌.

مصطفی خدارحمی شهردار سراوان نیز به خبرنگار ما گفت: با همکاری فرماندار، معاونت‌های مربوطه شهرداری سراوان و شهرداری محمدی طی طرح جامع پاکسازی محیط شهری، اقدام به تسطیح و ساماندهی جمعه بازار را انجام خواهیم داد.

وی افزود: به‌واسطه نیروهای بومی و محلی طی حرکت خودجوش دپوهای زباله در اطراف شهر و دپوهای نخاله را ظرف مدت یک هفته از فضای عمومی شهر خارج و به منطقه‌ای که محیط زیست اعلام کرده منتقل کنیم.

انتهای خبر/
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 27589
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *