800
۰
مطالبه فرماندار از شهرداری و شورای شهر؛

جمعه بازار سراوان با حفظ بافت سنتی ساماندهی شود

فرماندار سراوان از شورای شهر و شهرداری خواست تا جمعه بازار با حفظ بافت سنتی ساماندهی، غرفه‌بندی و پلاک‌گذاری شود.
جمعه بازار سراوان با حفظ بافت سنتی ساماندهی شود
به گزارش پایگاه خبری شستون، معمولا بازارهای روز که در یک روز خاص از هفته برپا می‌شود به صورت سنتی و در محیط باز است که شهروندان به آن مراجعه و مایحتاج خود را از آن‌جا تهیه می‌کنند.

در روز بازارها فروشندگان مختلفی از جمله صنوف پوشاک، خوار رو بار، تره و بار و غیره حضور دارند که قیمت کالا و اجناس در این محل نسبت به قیمت اجناس در فروشگاه‌های سطح شهر کمی ارزان‌تر است.

از آنجایی که این چنین بازارهایی در هر روز هفته که برپا می‌شوند نام‌گذاری می‌شوند روز بازار سراوان در روز جمعه دایر است که به نام جمعه‌بازار میان شهروندان شهرت دارد.

محل فعلی جمعه بازار سراوان فاقد غرفه بندی و یا ساماندهی نامناسب است که انتظار می‌رود متولیان امر نسبت به ساماندهی این محل تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

مجتبی شجاعی فرماندار سراوان در همین راستا به خبرنگار ما گفت: در هفته گذشته از محل جمعه بازار بازدید و از نزدیک با فروشندگان گفتگو داشته و پای درد دل و بیان مشکلات آن‌ها نشسته است.

وی گفت: وضعیت فعلی جمعه بازار در شأن مردم سراوان نیست و نیاز است که ساماندهی صورت گیرد.

فرماندار سراوان ادامه داد: یکی از مطالبه جدی بنده از شهرداری و شورای اسلامی شهر ساماندهی جمعه بازار است چرا که فضای جمعه بازار فضای نامناسب برای فروشندگان و مردم است.

شجاعی تصریح کرد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته بنا شد شهرداری نسبت به تسطیح جمعه بازار اقدام کند که این امر با همکاری شهرداری محمدی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در حین ساماندهی جمعه بازار باید فضای سنتی و کاربری آن حفظ شود، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که شهرداری برنامه‌ریزی مناسبت جهت غرفه‌بندی و پلاک گذاری غرفه ها با حمایت بخش خصوصی انجام دهد و در اسرع وقت این برنامه اجرایی شود.

مصطفی خدارحمی شهردار سراوان نیز گفت: شهرداری سراوان با همکاری شهرداری محمدی اقدام به تسطیح و در آینده نزدیک ساماندهی جمعه بازار را انجام خواهد داد.

انتهای خبر/
شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۳۴
کد مطلب: 27592
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *