800
۰
به‌منظور افزایش ظرفیت تأمین آب در سراوان؛

یک حلقه چاه جدید حفر و به خط انتقال سراوان متصل شد

یک حلقه چاه آب جدید به‌منظور افزایش ظرفیت تأمین آب شهر سراوان و حومه به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه حفر، تجهیز و به خط انتقال متصل شد.
یک حلقه چاه جدید حفر و به خط انتقال سراوان متصل شد
به گزارش پایگاه خبری شستون؛ باتوجه‌به آغاز فصل گرما در جنوب شرق ترن نقطه کشور شهروندان با تنش آبی در این منطقه مواجه شدند که برای آنها مشکلات فراوانی را به دنبال داشته است چرا که با گرم‌شدن هوا مصرف آب در این مناطق افزایش می‌یابد.

بیشتر ساکنین این منطقه از کولرهای آبی برای خنک‌کردن دمای اتاق استفاده می‌کنند که این موضوع باعث افزایش بیش از حد سرانه مصرف آب می‌شود و گاها افت فشار آب را به دنبال دارد.

ساکنین برخی از محله‌های سراوان به‌ویژه روستاهای حاشیه مانند هوشک، جهادآباد، دزک، آسپیچ از افت فشار آب و قطعی مکرر آب در این فصل از سال ابراز گلایه داشته و خواستار رفع این معضل از سوی متولیان امر شدند.

در برخی از نقاط شهر و روستایی قطعی آب باعث شده تا مردم آب موردنیاز خود را خریداری کنند؛ اما دراین‌بین نمی‌توان تلاش‌های ادارات مربوطه جهت رفع تنش آبی و آبرسانی سقایی را نادیده گرفت؛ اما با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته گرفتاری همچنان پابرجاست.

دهواری یکی از ساکنین روستای آسپیچ به خبرنگار ما گفت: هر ساله با آغاز فصل گرما در این منطقه با تنش آبی مواجه هستیم و امسال از چند هفته اخیر این معضل گریبان‌گیر ساکنین این منطقه شده است.

وی افزود: در زمان قطعی آب آبرسانی به اهالی به‌صورت سقایی انجام می‌شود؛ اما پاسخگوی نیاز مردم نیست؛ لذا انتظار می‌رود مسئولین مربوطه تدابیر لازم را جهت رفع این معضل اندیشیده کنند.

در همین راستا و جهت رفع مشکل مردم مجتبی شجاعی فرماندار سراوان گفت: باتوجه‌به تنش آبی هفته‌های اخیر در شهر سراوان و حومه به‌منظور افزایش ظرفیت تأمین آب در شهر سراوان و حومه به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه، یک حلقه چاه جدید حفر، تجهیز و به خط انتقال شهر سراوان و حومه متصل شد.

وی افزود: همچنین دو دستگاه تانکر آب‌رسان جدید به ناوگان سیار شهرستان سراوان برای آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی شهرستان اضافه شد.

فرماندار سراوان خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای افزایش ظرفیت تأمین آب این منطقه انجام شد که منابع اعتباری و احجام عملیاتی فوق از محل اعتباران تنش آبی وزارت نیرو تأمین شده است.
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 27610
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *