800
۰
به همت سپاه انجام شد؛

صلح و سازش طایفه کشانی و دهانی در سیب و سوران

با تلاش فرماندهان نواحی مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران و مهرستان، اختلاف چندین ساله دو طایفه در بخش هیدوچ شهرستان سیب و سوران به سازش ختم شد.
صلح و سازش طایفه کشانی و دهانی در سیب و سوران
به گزارش پایگاه خبری شستون، پس از رایزنی‌های مختلف و هماهنگی‌های فراوان بین طرفین طایفه، جلسه صلح و سازش با حضور غلامعلی سهرابی فرمانده سپاه سیب و سوران، سید علیرضا میری بنجار فرمانده سپاه مهرستان، مجیب الرحمان دهانی بخشدار هیدوچ و جمعی از سران طوایف سیب و سوران و مهرستان برگزار و پس از صحبت‌های فراوان در زمینه نتایج مثبت گذشت و ایجاد سازش در جامعه، طرفین به سازش رضایت دادند و عقد اخوت و برادری بین آنها برقرار شد.

فرمانده سپاه سیب و سوران ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند، گفت: امروز توسعه منطقه در گرو امنیت است امنیت نیز با همدلی، صلح، دوستی و برادری به دست می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه قانون و قانون‌مداری باید محور تمام امور باشد، گفت: اگر شخصی در طایفه مرتکب جرم و خطایی می‌شود نباید اقدام متقابل انجام داد؛ بلکه باید از مسیر قانونی برای رسیدن به حق اقدام کرد؛ زیرا نتیجه انتقام‌جویی‌های شخصی خسارات های جبران‌ناپذیری است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیب و سوران در ادامه به نقش بزرگان، معتمدان، ریش‌سفیدان و علما در این زمینه اشاره کرد و گفت: منطقه سراوان بزرگ دارای ظرفیتی عظیم در حوزه صلح و سازش است که باید بزرگان و معتمدان بیش‌ازپیش در راستای نهادینه‌سازی این فرهنگ غنی اقدام کنند.

در پایان این نشست نمایندگان دو طایفه کشانی و دهانی باگذشت و بخشش؛ صلحش، برادری و اخوت دو طایفه را اعلام نمودند.

انتهای خبر/
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 27667
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *